NeoDiba

همین الان می‌تونید از مشاوره آنلاین رایگان با طراحان دکوراسیون نئودیبا استفاده کنید.

این‌بار خودتان دست بکار شوید: طرز چسباندن کاغذ دیواری

طرز چسباندن کاغذ دیواری

در حالی که رنگ گزینه‌ی رایج‌تری برای تزئین دیوارها می‌باشد اما کاغذ دیواری می‌تواند فضای شما را لوکس‌تر، خاص‌تر و منحصربفردتر نماید. شما با استفاده از کاغذ دیواری‌ می‌توانید بافت، رنگ و الگوهای متنوعی را به دکوراسیون‌تان اضافه کنید و دکوراسیونی با رنگ و طرح دلخواه‌تان را داشته باشید. دیوارهایی با الگوهای متنوع می‌توانند به فضای زندگی شما روح و جان ببخشند و حتی عیب و نواقص دیوار را بپوشانند. اگر شما در جستجوی طریقه چسباندن کاغذ دیواری هستید، باید بگوییم که راه را درست آمده‌‌اید. ما در این مطلب از مجله نئودیبا در مورد طرز چسباندن کاغذ دیواری به طور مفصل صحبت کرده‌ایم.

البته قبل از اینکه بخواهیم به صورت تخصصی‌تر در مورد طریقه چسباندن کاغذ دیواری صحبت کنیم، به این نکته اشاره کنیم که در گالری نئودیبا انواع کاغذ دیواری با طرح و الگوهای متنوع موجود است. شما به راحتی می‌توانید با مراجعه به گالری دیبا از نزدیک‌ طراحی‌های متنوع را ببینید و انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنم برای اطلاعات جزئی‌تر از طریق واتس‌آپ با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

طرز چسباندن کاغذ دیواری

قبل از اینکه بخواهیم چسباندن کاغذ دیواری را شروع کنیم، شما باید دیوار‌ موردنظرتان را آماده کنید. این بخش بسیار مهم است و بر روی نتیجه‌ی کار تاثیرگذار خواهد بود.

آماده‌سازی دیوار

هر سفر بزرگی با یک قدم کوچک آغاز می‌شود. در مورد چسباندن کاغذ دیواری نیز اولین قدم تمیز کردن سطح موردنظر از هر گونه آلودگی، گرد و غبار، کثیفی و تار عنکبوت است. این کار باعث می‌شود که چسب کاغذ دیواری شما به درستی عمل کند و پروسه‌ی چسباندن کاغذ دیواری با موفقیت انجام شود. این نکته را بخاطر بسپارید که کاغذ دیواری به دیوارهای چرب، کثیف، کاغذ دیواری قدیمی یا رنگ نمی‌چسبد. شما می‌توانید مقداری آب گرم و سرکه را در یک سطل مخلوط کنید و از یک اسفنج برای شستن کل دیوار استفاده کنید. قبل از شروع چسباندن کاغذ دیواری اجازه دهید دیوار به طور کامل خشک شود.

آماده سازی دیوار

طرز چسباندن کاغذ دیواری

دومین نکته‌ی که قبل از چسباندن کاغذ دیواری باید به آن توجه کنید، زدودن ترک‌ها، درز و هر گونه ناهمواری دیوارها با استفاده از بتونه است. هر گونه میخ یا پیچ را با انبردست بردارید و درز آن را با بتونه پر کنید. بتونه را با دقت بر روی دیوار بمالید و سطح آن را صاف کنید. همینطور قبل از نصب کاغذ دیواری، بتونه‌ها را سنباده بزنید تا زیر کاغذ دیوار شما برآمدگی ایجاد نکند. در صورتی که کاغذ دیواری قدیمی شما همچنان بر روی دیوار باقی مانده است، باید آن‌ را نیز به طور کامل از سطح دیوار بکنید. به طور خلاصه دیوارها باید تمیز، خشک و به عبارتی مهر و موم شده باشند. در ادامه در مورد وسایل مورد نیاز و طرز چسباندن کاغذ دیواری بیشتر صحبت کرده‌ایم.

وسایل موردنیاز:

وسایل موردنیاز نصب کاغذ دیواری

طرز چسباندن کاغذ دیواری

 • کاغذ دیواری: عرض و ارتفاع تمام دیوارهای خود را اندازه گیری کنید و به هنگام خرید از فروشنده در مورد مقدار موردنیاز آن مشورت بگیرید. اگر کاغذ دیواری خود را از گالری نئودیبا خریداری نمایید، مشاوران ما در اینباره شما را راهنمایی خواهند کرد.
 • چسب کاغذ دیواری: خوشبختانه چسب مخصوص برای چسباندن کاغذ دیواری وجود دارد که کار شما را راحت‌تر می‌کند.
 • قلم مو چسب کاغذ دیواری
 • متر نواری فلزی
 • موکت‌بر
 • قیچی و چاقوی تیز
 • مداد
 • اسفنج
 • پارچه تمیز برای صاف کردن کاغذ دیواری روی دیوار
 • میزکار کاغذ دیواری
 • سطل آب تمیز

طریقه چسباندن کاغذ دیواری

اما می‌رسیم به طرز چسباندن کاغذ دیواری ! در زیر به صورت مرحله به مرحله روش چسباندن کاغذ دیواری را توضیح داده‌ایم.

1) روی دیوار چسب بزنید.

طریقه چسباندن کاغذ دیواری

طرز چسباندن کاغذ دیواری

از یک قلم مو چسب کاغذ دیواری یا غلتک رنگ استفاده کنید و به طور یکنواخت بر روی دیوار چسب بزنید. کل دیوار را به یکباره چسب نزنید و این کار را به صورت تکه تکه انجام دهید تا چسب قبل از قرار دادن کاغذ دیواری خشک نشود.

2) کاغذ دیواری را روی دیوار قرار دهید.

طرز نصب کاغذ دیواری

طرز چسباندن کاغذ دیواری

اما می‌رسیم به طرز چسباندن کاغذ دیواری ! برای شروع، یک بخش آسان از دیوار مثل محلی که کلید یا پریز ندارد را انتخاب کنید. در صورت امکان، از نقطه‌ای شروع کنید که جلوی چشم نیست. مثلا می‌توانید دیواری را انتخاب کنید که بوفه جلوی آن قرار می‎‌گیرد. برای راحتی کار یک خط عمودی مستقیم روی دیوار بکشید و هنگام چسباندن کاغذ دیواری از این خط عمودی علامت‌گذاری شده به عنوان راهنمای کلیدی خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که کاغذ دیواری به درستی در جای خود چسبانده‌اید. از چهارچوب درب یا سقف یا حاشیه‌ها شروع نکنید، زیرا بیشتر اوقات آن‌ها کمی با زاویه همراه هستند.

اولین قطعه را برش داده و آن را از گوشه‌ای تراز کنید. حتماً چند سانتی‌متر از بالا و پایین نیز اضافه برش بزنید تا بعدا به مشکل نخورید. زمانی که کاغذ دیواری را در موقعیت درست آن قرار دادید، به آرامی نوار کاغذدیواری را باز کنید و آن را تا انتها صاف کنید تا از ایجاد حباب هوا و چین و چروک جلوگیری شود.

طرز نصب کاغذ دیواری

طرز چسباندن کاغذ دیواری

سپس آن را با پارچه‌ی تمیزی به آرامی و با ضربه‌های ملایم بر روی کاغذ دیواری صاف کنید. اینکار را از وسط کاغذ دیواری شروع کنید و سپس تا لبه‌ها را صاف کنید. اگر به خوبی پیش نرفت، نگران نشوید، نفس آرامی بکشید و در صورت نیاز کاغذ دیواری را به آرامی از دیوار جدا کنید، سپس دوباره بچسبانید. حتما از ضربه‌های ملایم استفاده کنید تا باعث ایجاد چین و چروک در کاغذ نشود. زمانی که احساس کردید کاغذ دیواری به درستی در جای خود قرار گرفته است، از پارچه برای صاف کردن لبه‌ها استفاده کنید. چندین بار با استفاده از پارچه، کاغذ دیواری را تا جایی که به سقف و حاشیه‌ها برسد، فشار دهید.

طرز نصب کاغذ دیواری

طرز چسباندن کاغذ دیواری

3) اضافی‌ها را اصلاح کنید.

طریقه چسباندن کاغذ دیواری

طرز چسباندن کاغذ دیواری

مرحله‌ی بعدی در طرز چسباندن کاغذ دیواری اصلاح اضافی‌های آن است. شما می‌توانید با کمک دست‌، لبه‌ها به بالا و پایین و حواشی دیوار فشار دهید و قسمت‌های اضافی را برش بزنید. دوباره به مرحله‌ی اول برگردید و این پروسه را برای بخش بعدی دیوار تکرار کنید. اگر کاغذ دیوار شما طرح‌دار است، چسباندن نوار دوم می‌تواند کمی مشکل‌تر از نوار اول باشد چرا که نیاز به مطابقت الگوها با بخش اول دارید. لبه کاغذهایتان را طوری قرار دهید که به لبه دیگر برسد، سپس کاغذ را به آرامی بالا و پایین بکشید تا الگوها به هم برسد. بسته به نوع الگوی کاغذ دیواری که انتخاب می‌کنید، این پروسه‌ می‌تواند آسان یا دشوار باشد. کاغذ دیواری‌هایی با الگوهای زیاد ممکن است ضایعات زیادی نیز با خود به همراه داشته باشد. تمامی مراحل بالا را باید برای دیوارهای خود تکرار کنید.

البته ممکن است در طول پروسه‌ی چسباندن کاغذ دیواری اشتباه کنید، اما نترسید چرا که این اشتباهات اغلب به راحتی قابل اصلاح هستند. آزاردهنده‌ترین و رایج‌ترین اشتباهی که به هنگام چسباندن کاغذ دیواری مرتکب می شویم این است که هنگام برشِ اضافات کاغذ دیواری بر روی دیواری، به طور تصادفی مقدار زیادی کاغذ را برش بزنیم. در این صورت بهتر است همان کاغذ دیواری را روی بخش موردنظر بچسبانید و سپس دوباره برش دهید. سعی کنید خط برش را تا حد امکان دقیق برش بزنید و از همپوشانی خودداری کنید. مقداری چسب کاغذ دیواری را روی انگشت خود قرار دهید و روی محل اتصال بمالید.

طرز نصب کاغذ دیواری

طرز چسباندن کاغذ دیواری

معمولا با صاف کردن کاغذ دیواری با پارچه، از حباب‌های هوا جلوگیری می‌شود. اما اگر کاغذ دیواری شما حباب‌های زیادی دارد، به آرامی آن را از دیوار جدا نمایید، سپس حباب‌ها را به سمت لبه کاغذدیواری صاف کنید. در صورتی که کاغذ دیواری شما به خوبی خشک نشده باشد، ممکن اینگونه بنظر برسد که حبابی است. اما به یاد داشته باشید که کاغذ دیواری پس از خشک شدن کشیده و صاف خواهد شد.

لبه‌های شل و کنده شده نشانه این است که به اندازه کافی چسب روی لبه‌های کاغذدیواری گذاشته نشده است. مقداری چسب را روی نوک انگشت خود قرار دهید و به آرامی لبه کاغذدیواری را بلند کنید، سپس نوک انگشت خود را به سمت بالا و پایین لبه کاغذ بکشید. دوباره کاغذ را با پارچه صاف نمایید.

طریقه چسباندن کاغذ دیواری

طرز چسباندن کاغذ دیواری

ما در این مطلب طرز چسباندن کاغذ دیواری را به طور کامل توضیح دادیم. امیدواریم که با الهام از این نکات بتوانید کاغذ دیواری خود را به راحتی بچسبانید. اگر به دنبال خرید کاغذ دیواری برای دکوراسیون‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما سری به گالری نئودیبا بزنید. انواع به روزترین و لاکچری‌ترین کاغذ دیواری‌ها در گالری موجود است که همین تنوع بالایی برای انتخاب پیش روی شما قرار می‌دهد.

همینطور شما می‌توانید برای راهنمایی بیشتر در مورد خرید انواع کاغذ دیواری از طریق واتس‌آپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید. حالا شما برای ما بنویسید که این طرز چسباندن کاغذ دیواری برای‌تان مفید بود؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

Share :

Telegram
WhatsApp

مشاوره رایگان

همین الان می‌تونید از مشاوره آنلاین رایگان با طراحان دکوراسیون نئودیبا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

طراحان بزرگ به ما اعتماد کردند...

نئودیبا

آدرس : تهران ، دروازه شمیران ، خیابان روشندلان ، پلاک ۳۵ (طبقه منفی یک)

تلفن:   ۷۷۶۸۶۸۴۱                                                                        ۷۷۶۸۶۸۴۱